Čokoládová tretra Ostrava - 50. ročník

V úterý 25.5.2010 proběhl na Městském stadionu v Ostravě Vítkovicích již 50. ročník dětských závodů Čokoládová tretra. Jedná se o běžecké závody dětí, od předškolního až do dorosteneckého věku, kterých se tradičně zúčastňujeme.

V letošním ročníku se naše škola opět může pochlubit medailovým umístěním. To zajistil žák 5.A Jakub Karafiát, který se v početné skupině 45 závodníků umístil na 3. místě.

Čokoládová tretra, ZŠ Jitřní, Praha

Z našich děvčat pak byla nejúspěšnější žákyně 5.B Anička Kolářová, která v jednom z rozběhů obsadila 2. místo. To jí však ve výsledném hodnocení na medailovou pozici nestačilo.

Závodícím žákům patří poděkování za výborné výsledky a reprezentaci školy.

Celkem se letošní Čokoládové tretry zúčastnilo 876 malých atletů. Každý z běžců si svým během vybojoval vstupenku na prestižní mezinárodní mítink Zlatá tretra Ostrava, který se konal o dva dny později, vyzkoušel si své běžecké dovednosti na dráze, jež hned po nich využili nejlepší atleti světa. Žáci od organizátorů získali i nápoj pro sportovce a plakát Zlaté tretry Ostrava 2010, který měli možnost si nechat podepsat předními světovými sprintery - Jamajčanů Asafy Powella, bývalého světového rekordmana na 100 metrů, a Nesty Cartera, olympijského vítěze v štafetě 4x100m, spolu s naší bývalou skvělou běžkyní na 400 metrů, Taťánou Netoličkovou.